Biało-zielone przemyślenia…

Długo zbierałem się do napisania kilku słów na temat tego, co obecnie dzieje się w polskim sporcie żużlowym oraz we Włókniarzu, któremu kibicuję od (jak to się na Śląsku mówi) bajtla.

Czytaj więcej »

Pawulon’s Hell’s Kitchen

Urlop sprzyja dziwnym pomysłom. Jednym z nich może być pochwalenie się swoimi specyficznymi fantazjami kulinarnymi. Ogólnie zdarza mi się przypalić wodę na kawę, ale czasem także coś mi się udaje upichcić…

Czytaj więcej »

Trzecia kolejka oczami Pawulona

W trzeciej kolejce mieliśmy dwa mecze w których losy spotkania pozostawały niewiadoma aż do ostatniej gonitwy. Oraz dwa w których gospodarze nie pozostawili złudzeń przyjezdnym, co do tego, że są pretendentami do walki o najwyższe laury w bieżącym roku.

Czytaj więcej »

Dzisiejsze zdobycze

Mój dobry znajomy Wojtek Zięba (były perkusista zespołu Destroyers) jakiś czas temu zaraził mnie nowa pasją. Zakochałem się w starych radiach…

Czytaj więcej »

Włókniarz liderem!!!

Po dwóch kolejkach najwyższej klasy rozgrywkowej w polskim speedway’u częstochowskie lwy zajmują pierwszą pozycję w ligowej tabeli. Wszystkie cztery mecze kończyły się wynikami oscylującymi w granicach kilkunastu punktów. Wyniki poszczególnych spotkań sugerować mogą, że były to mecze „do jednej bramki” jednak nie brakowało w nich zaciętej walki oraz fenomenalnych gonitw.

Czytaj więcej »

Czarcie jaja!!!

Dziś udało mi się znaleźć aż trzy czarcie jaja, czyli owocniki Muchomora bezwstydnego lub też smrodliwego (jak kto woli). Długo się zastanawiałem, co z nimi zrobić… zjeść, czy poczekać, aż wyklują się małe szataniątka 😉

Czytaj więcej »

Pierwsza kolejka oczami Pawulona

Za nami pierwsza kolejka zmagań najwyższej klasy rozgrywkowej. Mino, że większość meczów kończyła się wysokimi wygranymi faworytów, to rywalizacja w poszczególnych spotkaniach stała na wysokim poziomie.

Czytaj więcej »

W piątek inauguracja najlepszej ligi świata!

W najbliższy piątek doczekamy się najprawdopodobniej pierwszej kolejki zmagań żużlowców o Drużynowe Mistrzostwo Polski. Rozgrywki zainaugurowane będą pojedynkami Wrocławskiej Sparty z Motorem Lublin oraz częstochowskiego Eltrox Włókniarza z GKM-em Grudziądz.

Czytaj więcej »

Nowy Tuner w kolekcji

Niesamowity prezent na Dzień Dziecka zrobiła mi moja Kobieta wyszukując w serwisie sprzedażowym poszukiwany przeze mnie od dawna tuner cyfrowy do kultowego zestawu firmy Pioneer.

Czytaj więcej »

Porównanie trzech maślaków

Maślak to jeden z najsmaczniejszych grzybów. Nadaje się do duszenia, smażenia oraz gotowania. Na jego bazie można przygotować również marynaty i sosy. Grzyb j ten jest jednym z najczęściej spotykanych. Występuje od czerwca do listopada.

Czytaj więcej »

Ekstraliga rusza 12. czerwca

Speedway Ekstarliga – spółka odpowiedzialna za rozgrywki najwyższej klasy sportu żużlowego w naszym kraju opublikowała oficjalne godziny rozpoczęcia spotkań pierwszej kolejki. Mecze odbędą się odpowiednio 12 i 14. czerwca.

Czytaj więcej »

Timer dołączył do zestawu

Pół roku temu wymyśliłem sobie że skompletuje wieżę Pioneera oczywiście o specyficznym wyglądzie. Dziś kurier dostarczył do mnie jeden z rzadko spotykanych na serwisach sprzedażowych Timer DT-530.

Czytaj więcej »

ZG-30 Tonsila na warsztacie

Za długi ten weekend… Nie mogłem usiedzieć na dupie więc zabrałem się za remont zestawu głośnikowego ZG-30 firmy Tonsil. Kolumny te – umówmy się –one grają tak sobie, ale dlaczego by nie dać im drugiego życia?

Czytaj więcej »
Powtórka audycji nr #254 już teraz do odsłuchu.

Antidotum #247 do odsłuchu

Powtórkę czwartkowej audycji Antidotum #247 można odsłuchać za pośrednictwem mojej strony. Ponadto w niedzielnej ramówce Radia ProRock również będzie ona do odsłuchu.
Życzę niezapomnianych doznań podczas słuchania.
– Pawulon

Czytaj więcej »

Znamy terminarz Ekstraligi !

Speedway Esktraliga opublikowała terminarz rozgrywek o tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Mecze najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym kraju odbywać się będą średnio dwa razy w tygodniu. Od 12. czerwca na brak żużla kibice nie będą mogli narzekać.

Czytaj więcej »

Rusza najlepsza liga świata!

Pojawiła się cenna informacja dla tych, którzy mają domieszkę metanolu we krwi. Oficjalne źródła podają, że rozgrywki PGE Ekstraligi żużlowej zainaugurowane zostaną 12. czerwca.

Czytaj więcej »
Powtórka audycji nr #254 już teraz do odsłuchu.

Antidotum #246 do odsłuchu

Powtórkę czwartkowej audycji Antidotum #246 można odsłuchać za pośrednictwem mojej strony. Ponadto w niedzielnej ramówce Radia ProRock również będzie ona do odsłuchu.
Życzę niezapomnianych doznań podczas słuchania.
– Pawulon

Czytaj więcej »

246. wydanie Antidotum

23. kwietnia w 246 wydaniu audycji Antidotum usłyszycie mnóstwo polskiej muzyki. W kącikach tematycznych nie zabraknie odrobiny folk-metalu, starego poczciwego punk-rocka, a także nierdzewnego metalu z przełomu wieków.

Czytaj więcej »

Nowe zabawki

Kosztem wielu wyrzeczeń w ciągu minionych 3 miesięcy udało mi się skompletować częściowo jeden z kultowych zestawów Pioneera z lat 90 minionego stulecia.

Czytaj więcej »