Antidotum patronem medialnym Arcydzieła Zagłady!

         Z dumą oznajmiam, że prowadzona przez mnie w Radiu ProRock audycjaAntidotumobjęła patronatem medialnym najnowsze wydawnictwo nierdzewnego Dragona.Arcydzieło zagłady”  to  najnowszy album powracającej z wielkim hukiem żywej legendy thrash/death metalowego zespołu Dragon.

      Przypomnę, że zespół powstał w 1984 roku w Katowicach. Jedynym muzykiem w skaldzie od samego początku jest Jarek Gronos Gronowski.  Zespól ma na koncie 6 studyjnych albumów: „Horda Goga”, „Fallen Angel”, „Scream of Death”, „Sacrifice”, „Twarze” oraz najnowszy – „Arcydzieło Zagłady”, którego premiera przypada na 19.02 2021. Wydawcą pierwszego po reaktywacji albumu Dragona jest Metal Mind Productions.

     Płyta zawiera 8 niesamowitych dzieł muzycznych, w których usłyszymy kwintesencję wszystkiego tego, co gra w duszach autorów. A jak wiadomo są nimi muzycy, którzy z niejednego metalowego pieca chleb jedli. Zawartość krążka moim zdaniem nie ma słabych punktów. Każdego z utworów słucha się z zapartym tchem. W każdym z sekundy na sekundę, z nuty na nutę dzieje się niezwykle dużo. A co najciekawsze, podczas kolejnych odsłuchań poznajemy coraz więcej niesamowitych smaczków. Osobiście odnajduję w aranżacjach i w brzmieniu nawiązanie do tego, co doskonale znam z najlepszych wydawnictw Dragona, ale co istotne świetnie jest to umiejscowione w teraźniejszych trendach.  Z niecierpliwością oczekuję na fizyczny egzemplarz „Arcydzieła…” oraz na wersję winylową, bo zespół zapowiada również takową.  Więcej szczegółów dotyczących płyty znajdziecie tutaj.