Bez rozgrzeszenia, czyli Dragon w natarciu!

 Niebawem na kanale „Bez Rozgrzeszenia” na You Tube ukaże się obszerny wywiad z muzykami hordy Dragon. O przedsięwzięciu opowiada Paweł „Pawulon” Mielczarek (prezenter Radia ProRock):

Mniej więcej rok temu wpadłem na pomysł stworzenia własnego kanału w serwisie You Tube. Z założenia miało to być miejsce, w którym pojawiać się będą wywiady z muzykami parającymi się muzyką metalową i okołometalową. Aby pomysł wcielić w życie potrzebowałem wsparcia od równie pokręconych jak ja ludzi.  Przedstawiłem swój projekt Orlinie i Nadarowi z Savitarium, którzy bez mrugnięcia okiem zgodzili się na współpracę. Wówczas nie zdawałem sobie sprawy z tego, że to zajęcie może dawać aż tak niesamowitą frajdę. Pierwszym efektem naszej kooperacji była rozmowa z Anją Orthodox i Marosem z zespołu Beuthen. Kolejnymi naszymi gośćmi byli muzycy żywej legendy polskiej sceny metalowej – zespołu Dragon.

       Nie jest to klasyczny wywiad, to raczej zapis spotkania przy kawie. Zapis rozmowy weteranów ekstremalnego grania z fanem starego dobrego polskiego metalu, pamiętającym najlepsze dla tego gatunku lata. Zdradzę, że początkowo muzycy Dragona bronili się przed opowiadaniem o starych, dobrych dla muzyki metalowej czasach, zamierzali się raczej skupić na promocji swojego najnowszego albumu. Ale gdy już zadałem pierwsze pytanie dotyczące lat 90., to popłynęli niczym rekin w głębiny. W filmie pojawi się mnóstwo niesamowitych wspomnień, opowieści z tzw. alkowy, które dotychczas były mocno zawoalowane. Usłyszycie także historie, które wywołają łezkę w oku.  Muzycy reaktywowanej legendy: Gronos, Fred i Fazee opowiadają także o teraźniejszości, czyli o nadchodzącym wielkimi czarcimi krokami ich najnowszym albumie „Arcydzieło Zagłady”, którego premiera datowana jest na 19. lutego.

     Powstało mnóstwo materiału, skutkiem czego film w całości trwałby ponad  2. i pół godziny. W związku z powyższym postanowiliśmy podzielić go na pięć części. Te ukazywać się będą w odstępach tygodniowych, w każdą sobotę, począwszy od 12. lutego. Będzie pieruńsko ciekawie!

     Partnerem wywiadu jest Metal Mind Production, natomiast patroni medialni to: Magazyn Metal UP!, portale: Metal Mundus , NetFan.pl, New Wave Promo oraz Radio Prorock.

Niezwykłych doznań podczas oglądania – życzy ekipa kanału „Bez Rozgrzeszenia