Ekstraliga rusza 12. czerwca

             Speedway Ekstarliga – spółka odpowiedzialna za rozgrywki najwyższej klasy sportu żużlowego w naszym kraju opublikowała oficjalne godziny rozpoczęcia spotkań pierwszej kolejki.  Mecze odbędą się odpowiednio 12 i 14. czerwca.

            Częstochowski Eltrox Włókniarz zainauguruje rozgrywki na własnym torze z w piątek – 12. czerwca. Jego rywalem będzie GKM Grudziądz S.A. Początek spotkania zaplanowano na 20:30.  Mecz z uwagi na obostrzenia związane z pandemią  odbędzie się bez udziału publiczności. Transmisję z zawodów przeprowadzi kanał Eleven Sport.

               Tymczasem wszyscy żużlowcy oraz osoby funkcyjne po odbyciu przymusowej kwarantanny zostały poddane testom na obecność Covid 19. Badania odbyły się w poniedziałek 25.05.  Wyniki będą znane w ciągu 2-3 dni. Jeśli ktoś otrzyma wynik pozytywny, czeka go przymusowa pauza. Kto będzie zdrów, ten będzie mógł zacząć treningi. Ich organizacja jest dozwolona od 29. maja.

              W ekipie Biało-Zielonych panuje pozytywne nastawienie przed zbliżającym się wielkimi krokami startem rozgrywek.  Spragnionych ścigania żużlowców nie opuszcza dobry humor.

Covid-19 wprowadził małe zamieszanie. Na początku pandemii borykałem się z brakiem motywacji, kiedy nie miałem jasno określonego terminu powrotu na tor. Teraz kiedy mamy już ustaloną datę powrotu do jazdy, to bardzo pomaga z ponownym złapaniem odpowiedniej motywacji –  powiedział dla oficjalnej witryny internetowej Włókniarza Fredrik Lindgren.