Rapsodia 61 dołącza do kolekcji!

         Kilka dni temu otrzymałem prezent od kolegi – Tadka w postaci radioodbiornika Rapsodia 61. Dziś udało mi się na szybko zajrzeć do środka skrzynki. Kilka magicznych zabiegów spowodowało, że radio ożyło. Świeci i gra!  Gdy znajdę chwilę wolnego czasu to popracuję nad nim. Jest sporo czyszczenia, wymiana jednej żarówki i trochę zabawy pielęgnacyjnej. Stan Rapsodii oceniam na dobry plus.  Świetnie utrzymany fornir, środek w oryginale, skala jak nówka… Jedynie plastiki wymagają gruntownego czyszczenia i polerowania. Będzie mnóstwo satysfakcji, gdy to ogarnę na błysk.

       Rapsodia 61 jak nazwa wskazuje to odbiornik wyprodukowany w 1961 roku przez Zakłady Radiowe im. M. Kasprzaka. Radio przystosowane jest do odbioru fal długich, średnich oraz krótkich (2 zakresy).

      Prezentuje się wyśmienicie, choć gabarytowo jest największym z posiadanych przeze mnie odbiorników. Więcej na jego temat tutaj: https://www.fonar.com.pl/audio/katalog/rapsodia61.htm

       Jestem dumny z posiadania tego kultowego sprzętu grającego. Prezent sprawił mi niesamowitą frajdę. Serdecznie dziękuję Tadeuszowi za ten magiczny prezent. Obiecuje, że będę bardzo o niego dbał.