Savitarium zdradza pierwsze szczegóły dotyczące debiutanckiego wydawnictwa

 „Pieśni Mateczki” tak brzmi tytuł debiutanckiego wydawnictwa ekipy Savitarium, którego data premiery wciąż pozostaje skrywana w tajemnicy. Album, którego fragmenty (w wersji roboczej) miałem jakiś czas temu przyjemność słyszeć brzmi moim zdaniem niesamowicie. Nie sposób zilustrować kilkoma zdaniami tego, co usłyszeć można będzie na tej płycie, ale jedno mogę powiedzieć. Pomysłowość autorów sięga zenitu! Jestem dumny, ze audycja „Antidotum” została poproszona o objęcie patronatem medialnym nadchodzącego wielkimi krokami wydawnictwa. Projekt Savitarium powoli odkrywa karty! Wśród zaproszonych do współpracy gości na płycie usłyszymy samą czołówkę nieszablonowo grających Artystów… Na albumie pojawią się dźwięki stworzone przez dwóch fenomenalnych gitarzystów: 

Marcina „Froncka” Frąckowiaka – multiinstrumentalistę, wokalistę, kompozytora, producenta muzycznego a także muzyka sesyjnego, którego umiejętności usłyszeć można na wielu albumach. Aktualnie „Fronc” jest gitarzystą legendarnej heavy metalowej grupy Stos oraz zespołu Lilla Veneda. Ponadto jest liderem założonego przez siebie zespołu Square Moon oraz solowego projektu Thy Soulless Empire. Współpracował także z zespołami Radogost, Percival Schuttenbach, River Of Time oraz Velesar.

– Legendę polskiego metalu Jarosława „Gronosa” Gronowskiego. Gronos znany jest jako gitarzysta, kompozytor, autor tekstów oraz lider zespołu Dragon. Jarek jest protoplastą Dragona. W przeszłości współpracował również z legendarnym KAT-em!  Wraz z oboma zespołami występował zarówno w Polsce, jak i za granicą. Moim zdaniem, patrząc na całokształt jego kariery, Gronos dokonał rzeczy niesamowitych wpisując się złotymi zgłoskami do księgi zwanej „historią polskiego metalu”.

 Obaj Panowie prywatnie są przesympatyczni, dowcipni i co tu dożo gadać… to swoje chłopaki! A to co wyrzeźbili na “Pieśniach Mateczki” zapowiada się niezwykle interesująco. Szczerze mówiąc już nie mogę doczekać się premiery!