Znamy terminarz Ekstraligi !

Speedway Esktraliga opublikowała terminarz rozgrywek o tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Mecze najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym kraju odbywać się będą średnio dwa razy w tygodniu. Od 12. czerwca na brak żużla kibice nie będą mogli narzekać.

Przypomnę, że z uwagi na pandemię mecze odbywać się będą bez udziału kibiców. Kibicować będziemy przed telewizorami. Stan taki trwać będzie do czasu odwołania zakazu imprez masowych przez właściwe ku temu organy administracji państwowej.

Transmisje wszystkich spotkań Ekstraligi  oglądać będziemy mogli na przemian dzięki: Eleven Sports i nSport+.  30. kwietnia pojawią się regulaminy, dotyczące przynależności klubowej a także tzw. regulamin sanitarny. Specjalną funkcję w rozgrywkach PGE Ekstraligi pełnić będzie komisarz sanitarny, który będzie delegowany przez każdy z klubów, a jego zadaniem będzie przede wszystkim troska o przestrzeganie rygorów sanitarnych.

 Wszyscy zawodnicy i osoby funkcyjne w dniu 23. maja poddane zostaną testom na obecność COVID-19.  W związku z powyższym pierwsze treningi odbędą się najwcześniej 29. maja. Pełny terminarz znajdziecie tutaj: https://assets.speedwayekstraliga.pl/2020/04/Terminarz-PGE-Ekstraligi-2020-COVID-19.pdf

 W pierwszej kolejce ligowej częstochowski Eltrox Włókniarz na swoim obiekcie podejmować będzie MrGarden GKM Grudziądz. Gęba mi się śmieje na samą myśl, że liga wreszcie wystartuje!